Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Aktualności

A A A Drukuj

7,9% wzrostu w sierpniu 2018, 4 nowe kierunki z Modlina i kolejny bazowany samolot Ryanair.

Sierpień 2018 roku był najlepszym sierpniem w historii portu. Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce, ogłosiła 4 nowe trasy z MPL Warszawa/Modlin na lato 2019. Michael O’Leary, Prezes Ryanaira potwierdził zaufanie do strategii lotniska oferując współfinansowanie lub inwestycję w każdą nową rozbudowę infrastruktury w Modlinie, niezbędnej do dalszego rozwoju lotniska.

 

Liczba obsłużonych pasażerów w sierpniu 2018 wyniosła 283 808. Dzięki temu odnotowaliśmy 7,9% wzrost r/r. Jest to najlepszy sierpień i drugi najlepszy miesiąc w historii portu. Dzięki temu dynamika wzrostu w pierwszych 8 miesiącach tego roku wyniosła 5,1% i pozwoliła już przekroczyć próg 2 mln pasażerów w 2018 roku.

Ryanair 5 września na konferencji prasowej w Warszawie ogłosił 4 nowe trasy z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. W przyszłym roku z naszego lotniska będzie można polecieć do Ammanu (Jordania), Kijowa, Lwowa (oba Ukraina) oraz do Marsylii (Francja).

Ryanair zapowiedział także, że już niebawem pojawi się kolejny samolot w MPL, będzie to już 5 samolot linii Ryanair bazowany w sezonie letnim na naszym lotnisku.

Prezes Ryanaira Michael O’Leary złożył także ofertę współfinansowania lub inwestycji w każdą nową rozbudowę infrastruktury w Modlinie, niezbędnej do dalszego rozwoju lotniska.

 

- Cieszymy się z zaufania, jakim obdarza nas druga największa linia lotnicza w Europie i największa w Polsce. Potwierdza to, że nasza strategia i plany są słuszne i dobre dla lotniska oraz przede wszystkim dla pasażerów. Lotnisko w Modlinie jest portem z ogromnym potencjałem. Nasza oferta jest ofertą dla tych Polaków, którzy szukają dobrych i tanich połączeń w całej Europie. Propozycja Ryanaira dotycząca udziału finansowego w naszym lotnisku ma ten walor, że nie będzie to inwestycja wyłącznie we wzrost jednego przewoźnika, czyli Ryanaira. To otwarta inwestycja również wobec innych przewoźników, czy to rozkładowych, czy czarterowych. Jesteśmy także wdzięczni Panu Ministrowi Mikołajowi Wildowi za jego słowa. Zgadzamy się, że MPL Warszawa/Modlin jest bardzo potrzebny Mazowszu, a także całej północno-wschodniej Polsce. Mamy nadzieję, że stanowisko zajęte przez Pana Ministra będzie miało przełomowy wpływ na podjęcie decyzji przez udziałowców o rozbudowie naszego lotniska. – mówi Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu MPL Warszawa/Modlin

 

Kontakt: Marek Rymkiewicz, m.rymkiewicz@modlinairport.pl

Partnerzy