Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Informacje podstawowe

A A A Drukuj

Głównym obiektem kubaturowym na Lotnisku Warszawa/Modlin jest dwukondygnacyjny nowoczesny terminal pasażerski o powierzchni 13 380 m kw. Całość jest prosta, a zarazem funkcjonalna, utrzymana w kontrastowej kolorystyce szarości i pomarańczu. Ergonomicznie rozplanowane wnętrze terminalu i czytelny podział stref umożliwia pasażerom poruszanie się po jego obszarze w sposób wygodny, z uwagi na fakt, że odloty i przyloty zlokalizowane są na tym samym poziomie. Wyraźne oznakowanie umożliwia komfortowe poruszanie się po wszystkich strefach i szybkie dotarcie do każdego miejsca. Budynek składa się z dwóch kondygnacji nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej, przeznaczonej na pomieszczenia techniczne.

Na parterze znajduje się 18 stanowisk odprawy biletowo-bagażowej, 5 stanowisk kontroli bezpieczeństwa, oraz 1 przejście typu FAST-TRACK, poczekalnie, strefa komercyjną ze sklepami wolnocłowymi i punktami gastronomicznymi (zarówno w strefie zastrzeżonej, jak i w strefie ogólnodostępnej), 4 poczekalnie odlotowe, tzw. GATE. Na pierwszym piętrze znajdują się pomieszczenia obsługi portu lotniczego, StrażyGranicznej i Służby Celnej oraz Agenta Obsługi Naziemnej.

Dla wygody podróżujących z małymi dziećmi, zapewniliśmy specjalne pomieszczenia do opieki nad nimi: w strefie ogólnodostępnej (na pierwszym piętrze), w strefie zastrzeżonej w hali odlotów i w strefie zastrzeżonej w hali przylotów. W strefie ogólnodostępnej dla wszystkich osób znajdują się sklep, kawiarnia, kiosk, bankomaty, automaty z napojami i przekąskami, kantor, stanowisko oraz biletomat Kolei Mazowieckich, stanowisko Modlinbus, stanowiska firm wynajmujących samochody.

Na terenie całego terminalu udostępniony jest pasażerom system darmowego WiFi.

 

ParterAntresola

Partnerzy