Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Podstawowe informacje

A A A Drukuj

Dnia 11 lipca 2012, decyzją prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Spółka Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp.z o. o. otrzymała Certyfikat Lotniska Użytku Publicznego i zezwolenie na zarządzanie lotniskiem użytku publicznego.

Port lotniczy

Port Lotniczy Warszawa/Modlin to pierwsze lotnisko w Polsce stworzone z myślą o tanich liniach lotniczych i charterach. Od czerwca 2012 r. pełni rolę regionalnego lotniska użytku publicznego, komplementarnego wobec Portu Lotniczego Chopina. Lotnisko obsługuje przewozy międzynarodowe na liniach krótkiego i średniego zasięgu. Operacje lotnicze odbywają się 24h na dobę.

Od 15 lipca 2012 r. w Porcie Lotniczym Warszawa/Modlin operuje największy przewoźnik niskokosztowy: Ryanair, obsługujący regularne pasażerskie loty międzynarodowe do ponad 30 miast europejskich: Barcelony, Glasgow, Brukseli, Paryża, Eindhoven, Mediolanu, Liverpoolu, Sztokholmu, Oslo, Londynu, Rzymu, Bolonii, Bristolu, Manchesteru, East Midlands, Dublina, Madrytu oraz Goteborga.

Dzięki decyzji o otwarciu połączeń przez tak znaczącego przewoźnika jak Ryanair, Port Lotniczy Warszawa/Modlin stał się kluczowym węzłem komunikacyjnym w kraju. Z lotniska może korzystać każdy przewoźnik, który ma odpowiednie uprawnienia do wykonywania lotów komercyjnych.

Pierwsi pasażerowie wylądowali na Lotnisku Warszawa/Modlin 15 lipca 2012 o godz. 17.30 Airbusem A 320. Był to rejs nr W62467, linii WIZZAIR z Budapesztu.

 

Partnerzy