Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Obsługa techniczna statków powietrznych oraz Ośrodki szkolenia lotniczego

A A A Drukuj

AMC Aviation Sp. z o.o.

AMC Aviation Sp. z o.o.

AMC Aviation Sp. z o.o. oferuje szeroki zakres usług serwisowych i obsługowych statków powietrznych, zarówno komercyjnych jak i prywatnych operatorów statków powietrznych. AMC Aviation jest nowoczesną i efektywnie zarządzaną firmą, która obejmuje organizację obsługową, oferując usługę opartą o licencje PART 145 i FAA A & P. Ponadto oferuje usługi związane z ciągłą zdatnością do lotu, opartą o Certyfikat M PART odrzutowców biznesowych. Oferuje cały zakres usług obsługowych, napraw i remontów, modernizacji, konserwacji części, usługi AOG jak również zarządzania ciągłą zdatnością do lotu. Dodatkowo planowanie obsług, prognozowanie, kontrolowanie i szeroki zakres usług uzupełniających dla AOC.
AMC Aviation zapewnia obsługi liniowe oraz bazowe dla Bombardier Global, Bombardier Challenger, Bombardier Learjet rodziny Citation Cessna, Bell Helicopters oraz turbośmigłowych: Cessna Caravan i silnika tłokowego: Piper Seneca.
http://www.amcaviation.eu/

 

Salt Aviation Sp. z o.o.

Salt Aviation Sp. z o.o.

SALT Aviation Sp. z o.o. to organizacja lotnicza, prowadząca działalność na terenie Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin od 2009 roku, w oparciu o certyfikaty lotnicze, pod którymi działa jako:

- ośrodek szkolenia lotniczego ATO,
- operator lotniczych operacji specjalistycznych SPO i operacji wysokiego ryzyka SPO HR,
- podmiot szkolący na ultralekkich statkach powietrznych,
- organizacja zarządzania ciągłą zdatnością do lotu CAMO.

Kompleksową obsługą techniczną statków powietrznych zajmuje się powiązana z SALT, certyfikowana organizacja obsługowa PART 145 pod nazwą Air Modlin Sp. z o.o., również zlokalizowana na terenie PL Modlin. Oferuje ona bogaty zakres usług serwisowych i obsługowych statków powietrznych różnych typów; więcej informacji na ten temat  znajduje się na stronie www.airmodlin.pl.

Ponadto Salt Aviation jest posiadaczem floty samolotów, śmigłowców i wiatrakowców, które są oferowane do wynajmu pilotom z odpowiednimi uprawnieniami lotniczymi.
Szczegóły oferty lotniczej SALT Aviation można znaleźć na stronie internetowej firmy, pod adresem www.salt.aero."

 

Grupa Smartaero

Grupa SMARTAERO

Grupa SMARTAERO to lotnicza działalność gospodarcza, na którą składają się:

  •  jednoosobowa działalność pod firmą Smart Aero Service Tomasz Malec,  certyfikowana w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego w zakresie Ośrodka Szkolenia Lotniczego (FTO - nr zatwierdzenia PL/ FTO-66), a także w zakresie organizacji obsługowej (AMO - nr zatw. PL.145.061);
  •  Smart Aero Solutions sp. z o.o., certyfikująca  się w zakresie zarobkowego przewozu lotniczego (AOC), ponadto posiadacz cetyfikatu organizacji zarządzania ciągłą zdatnością do lotu (CAMO - nr zatw. PL.MG.074).

 Działalność operacyjna w obydwu zakresach Smart Aero Service (tj. FTO i AMO) oraz w zakresie CAMO w odniesieniu do Smart Aero Solutions prowadzona jest na stale rozwijającym się komunikacyjnym lotnisku Warszawa – Modlin (EPMO). Realizowane w ramach zatwierdzenia szkolenia lotnicze dedykowane są zarówno personelowi już latającemu, chcącemu uzyskiwać nowe uprawnienia lotnicze, ewentualnie podnosić lub utrzymywać nabyte do tej pory kwalifikacje, z drugiej strony tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z lataniem (szkolenia podstawowe) Działalność serwisowa odnosząca się do zatwierdzenia w ramach organizacji obsługowej skoncentrowana jest na obsługiwaniu, serwisowaniu, naprawianiu statków powietrznych lotnictwa ogólnego (tzw. General Aviation), zgodnie z posiadanym przez organizację certyfikatem ULC.

Partnerzy