Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Nowy Dwór Mazowiecki

A A A Drukuj

PODSTAWOWE INFORMACJE

Nowy Dwór Mazowiecki to miasto na wskroś nowoczesne, szczególnie inwestujące w doskonałą infrastrukturę sportową. Do dyspozycji jest, oddany w 2011 r., basen. Cyklicznie odbywa się tu mnóstwo imprez kulturalnych i sportowych. Największe z nich to: Dni Nowego Dworu Mazowieckiego, Manewry Kabaretowe, Poland Bike Marathon.

Miasto przyjazne jest także inwestorom, co potwierdza wielokrotne zdobycie certyfikatu Gmina Fair Play. Stanowi idealne miejsce do zamieszkania. W ostatnich latach znacznie rozwinęła się także infrastruktura sprzyjająca turystyce biznesowej. Słowem: Szczęśliwego Nowego Dworu!

Nowy Dwór Mazowiecki uzyskał prawa miejskie na mocy aktu z 1374 r. wydanego przez księcia mazowieckiego Siemowita III, a jego  losy są ściśle związane z historią Polski. We wrześniu 1939 r. miasto zostało częściowo zniszczone. Jego odbudowa i wzrost, to lata powojenne. W 1952 r. Nowy Dwór Mazowiecki otrzymał status powiatu, stając się jednocześnie ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i turystycznym w regionie.

ZABYTKI
W Nowym Dworze Mazowieckim i jego najbliższych okolicach istnieje wiele obiektów o charakterze historycznym.

Ruiny neorenesansowego spichlerza z poł. XIX w. w Modlinie
Klasycystyczny kościół z 1792 r.
Gotycki kościół z XV w. w Pomiechowie
Cerkiew z poł. XIX w. w Stanisławowie
Ruiny Pałacu Poniatowskich w Górze
Oryginalna chałupka w Okuninie, w której w grudniu 1807 r. przebywał Napoleon 

Więcej informacji na stronie: www.nowydwormaz.pl

Materiały udostępnione dzięki uprzejmości Urzędu Miasta w Nowym Dworze Mazowieckim

 

Partnerzy