Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Zarząd

A A A Drukuj

Leszek Chorzewski

 

Leszek Chorzewski

p.o. Prezesa Zarządu, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu

ur. 1964 r.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UW, związany jest z branżą lotniczą od 20 lat.

W trakcie pracy zawodowej piastował znaczące stanowiska w mediach, PLL LOT S.A., firmach motoryzacyjnych i architektonicznych.

W PLL LOT,  jako dyrektor do spraw komunikacji oraz rzecznik odpowiadał m.in. za największe  przedsięwzięcia organizacyjne w zakresie komunikacji i promocji PLL LOT takich jak: tworzenie firmy EuroLOT S.A., wejście firmy do Star Alliance, oprawę podróży Ojca Św. Jana Pawła II po pielgrzymkach w Polsce.  Prowadził wysoko oceniane działania w zakresie komunikacji kryzysowej po ataku na WTC oraz po lądowaniu kapitana Wrony na Okęciu. Reprezentował pracodawcę w RN firmy LOT Catering. Do spektakularnych osiągnięć należy osobiście przeprowadzona akcja promocyjna wejścia na rynek pierwszego Boeinga 787 Dreamliner. Leszek Chorzewski reprezentował LOT w międzynarodowych strukturach odpowiedzialnych za komunikację i promocję. W ramach pracy dla holdingu IMCG opracowywał system synergii miedzy spółkami grupy działającymi w kraju oraz na Ukrainie i Rosji.

Pracował dla firmy JSK Architekci, gdzie brał udział w pracach nad budową terminali lotniczych w Gdańsku i Wrocławiu, pracował także przy tak spektakularnych inwestycjach jak: Stadion Narodowy, stadion Legii Warszawa i stadion piłkarski we Wrocławiu.

Jest też związany z Aeroklubem Polskim i Polskim Klubem Lotniczym. Należy do grupy najczęściej cytowanych przez media ekspertów branży lotniczej.

Piotr Okienczyc

PIOTR OKIENCZYC

Wiceprezes ds. Operacyjnych

ur. w 1968 r.

Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku transport w zakresie sterowania ruchem w transporcie ze specjalizacją sterowanie i organizacja ruchu lotniczego oraz absolwent Akademii Obrony Narodowej na kierunku zarządzanie lotnictwem.

Ekspert w zakresie operacyjnego zarządzania w sektorze lotnictwa cywilnego, który posiada rozległą wiedzę w zakresie modelowania i optymalizowania procesów biznesowych. Przez cały okres swojej kariery zawodowej związany jest z branżą lotniczą.

Karierę zawodową rozpoczął w 1992 r. w Porcie Lotniczym Okęcie, gdzie wraz z intensywnym rozwojem lotniska, przeszedł drogę zawodową począwszy od zarządzania w planowaniu operacyjnym  poprzez zarządzanie departamentem walidacji danych operacyjno-procesowych. Od 2000 r. do 2006 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Operacyjnych w spółce LOT Ground Services, gdzie odpowiadał za strategie operacyjne i nadzorował realizację procesów operacyjnych.

Od maja 2006 r. do lipca 2016 r. pełnił funkcję  Prezesa Zarządu Spółki zarządzającej Lotniskiem Warszawa/Modlin.

 

Marcin Danił

MARCIN DANIŁ

Wiceprezes ds. Korporacyjnych

ur. w 1968 r.

Absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie na kierunku zarządzanie i marketing oraz absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku rachunkowość i finanse.

Ekspert w zakresie strategicznego zarządzania oraz budowania modeli finansowania.

Pierwsze zawodowe doświadczenie zaczął zbierać w Warszawskiem Przedsiębiorstwie Geodezyjnym, Ruchu S.A. i Polskim Radiu S.A. Od sierpnia 1996 r. do marca 1998 r. zajmował stanowisko księgowego w Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie Nationale-Nederlanden S.A. Przez kolejne 5 lat, począwszy od marca 1998 r. do sierpnia 2003 r. związany był ze spółką Geac Polska Sp. z o.o., gdzie zajmował stanowisko Głównego księgowego. W latach 2003-2007 związany z eTel Polska Sp. z o.o., gdzie kolejno pełnił funkcję Kontrolera finansowego, Głównego księgowego oraz Dyrektora finansowego. Od października 2007 do grudnia 2008 pracował w ramach jednej grupy PPWK SA, gdzie pełnił funkcję Prokurenta oraz Dyrektora Finansowego i odpowiadał, m.in. za restrukturyzację grupy, przygotowywanie budżetu, raportów finansowych dla zarządu oraz sprawozdawczość finansową. W okresie od lutego 2009 r. do marca 2009 r. piastował stanowisko Dyrektora finansowego w Allenort Group, zaś w okresie od maj 2009 r. do maj 2010 r. zajmował stanowisko członka Zarządu w PRIBW Sp. z o.o.

Od maja 2010 r. do lipca 2016 r. zajmował stanowisko Wiceprezesa Zarządu Spółki zarządzającej Lotniskiem Warszawa/Modlin.

 

 

Partnerzy