Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Aktualności

A A A Drukuj

Aktualizacja (21.05.2020) - Informacje dla pasażerów na temat koronawirusa

MPL

Informujemy, że wszystkie rejsy Ryanair i Buzzair, operujące z Lotniska Warszawa/Modlin, są odwołane do dnia 20 czerwca 2020 roku.

Aktualne informacje od Przewoźnika, dotyczące ograniczeń podróży z Portu Lotniczego Warszawa/Modlin a także przygotowań do wznowienia lotów, można znaleźć na stronie: Ryanair

 


W związku z informacją uzyskaną od Przewoźnika informujemy, że wszystkie rejsy Ryanair i Buzzair, operujące z Lotniska Warszawa/Modlin, są odwołane do dnia 21 maja 2020 roku.

 


Przypominamy, że Lotnisko Warszawa/Modlin pozostaje zamknięte w weekendy i święta. W najbliższy weekend będzie nieczynne w dniach 1-3 maja.

Godziny pracy Lotniska: poniedziałek - piątek, 7:30-19:00

Informacja Lotniskowa - czynna w godzinach pracy Lotniska:
info.terminal@modlinairport.pl
+48 22 315 18 80

 


W związku z informacją uzyskaną od Przewoźnika informujemy, że wszystkie rejsy Ryanair i Buzzair, operujące z Lotniska Warszawa/Modlin, są odwołane do dnia 30 kwietnia 2020 roku.

 


Wszystkie rejsy Ryanair oraz Buzzair operujące z/na Lotnisko Warszawa/Modlin do dnia 8 kwietnia włącznie  są odwołane.

Informacja Lotniskowa - czynna w godzinach 7:00-19:00:
info.terminal@modlinairport.pl
+48 22 315 18 80


Wszystkie rejsy Ryanair oraz Buzzair operujące z lotniska i na Lotnisko Warszawa/Modlin w dniach 15 - 28 marca są odwołane.

W sprawach zakupionych biletów prosimy Pasażerów o bezpośredni kontakt z Przewoźnikiem.

Całodobowa Informacja Lotniskowa:
info.terminal@modlinairport.pl
+48 22 315 18 80


Informujemy, że od dnia 12 marca 2020 r. od godziny 19:30, na Lotnisku Warszawa/Modlin wprowadza się:

  • obowiązkowy pomiar temperatury ciała dla pasażerów ze wszystkich przylatujących kierunków
  • zbieranie kart lokalizacji pasażerów ze wszystkich przylatujących kierunków

Procedura ta będzie odbywać się na pokładach samolotów.

W związku z możliwym wydłużeniem procedur kontrolnych, zalecamy wcześniejsze przyjeżdżanie Pasażerów na lotnisko.


Dbając o bezpieczeństwo pasażerów wszystkie służby Lotniska Warszawa/Modlin współpracują na bieżąco z Głównym Inspektorem Sanitarnym, Graniczną Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie, służbami państwowymi oraz podmiotami działającymi na Lotnisku.

Na Lotnisku Warszawa/Modlin stale funkcjonują służby gotowe do udzielenia pomocy w każdej sytuacji problemów ze zdrowiem.

Jednocześnie zostały podjęte działania polegające na wykonaniu pomiaru temperatury wśród pasażerów przylatujących z kierunków, na których zostały zidentyfikowane zachorowania na COVID-19 oraz obowiązkowym wypełnianiu przez tych pasażerów kart lokalizacyjnych pasażera.

Każdorazowo, stosując się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, w przypadku gdy pasażer manifestuje objawy takie jak wysoka gorączka, kaszel lub duszność i spełnia kryteria przypadku podejrzanego będzie hospitalizowany w oddziale zakaźnym z zapewnieniem reżimu sanitarnego.


Podróżnym zalecamy monitorowanie komunikatów dotyczących aktualnej sytuacji związanej z 2019-nCoV, które pojawiają się na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego: gis.gov.pl

Całodobowo działa Infolinia NFZ: 800 190 590
Pod numerem bezpłatnej i całodobowej telefonicznej Informacji Pacjenta można uzyskać informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażeniem koronawirusem.

Szczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w poszczególnych państwach i regionach, w tym potrzebne dane kontaktowe, znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w zakładce Informacje dla podróżujących. https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych


Należy pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia:
1. Często myć ręce
Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%). Wirus osłonięty jest cienką warstwą tłuszczową, którą niszczą detergenty, mydło, środki dezynfekcyjne, promienie UV.
Mycie rąk z użyciem wody z mydłem zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.

2. Stosować zasady ochrony podczas kichania i kaszlu
Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką –jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60%).
Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków,
w tym wirusów. Jeśli nie przestrzega się tej zasady można łatwo zanieczyścić przedmioty, powierzchnie lub dotykane, np. przy powitaniu, osoby.

3. Zachować bezpieczną odległość
Należy zachować co najmniej 1-1,5 metra odległości od osoby, która kaszle, kicha i ma gorączkę. Gdy ktoś z chorobą układu oddechowego, taką jak zakażenie koronawirusem, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki zawierające wirusa. Jeśli jest się zbyt blisko, można wdychać wirusa.

4. Unikać dotykania oczu, nosa i ust
Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie się wirusa z powierzchni na siebie.


 

Partnerzy