Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Aktualności

A A A Drukuj

Czworonożny funkcjonariusz Straży Granicznej przechodzi na emeryturę

W miniony piątek (14.10), czworonożny funkcjonariusz Straży Granicznej, o imieniu Dodi, po raz ostatni pełnił służbę na lotnisku. Po dziewięciu latach i dziewięciu miesiącach pracy w ochronie granicy państwowej przechodzi na emeryturę. Angielski cocker spaniel, w szeregach Straży Granicznej był wyszkolonym psem do zadań specjalnych, takich jak wyszukiwanie materiałów wybuchowych i broni.

Z lotniskiem w Modlinie związany był od otwarcia portu w 2012 r. Wcześniej, w latach 2007-2011, po ukończeniu szkolenia w Ośrodku Tresury Psów Służbowych Straży Granicznej im.  Ziemi Łużyckiej w Lubaniu, pełnił służbę graniczną w Śląskim Oddziale Straży Granicznej PSG na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach, a od 2011 r. w Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej PSG Warszawa-Okęcie i na lotnisku Chopina.

Dodi zapewniał bezpieczeństwo w ochronie lotnictwa cywilnego, brał udział w rozpoznawaniu zagrożeń bombowych i współpracował z różnymi organami bezpieczeństwa publicznego. Po wycofaniu ze służby Straży Granicznej przejdzie pod prywatną opiekę swojego przewodnika sierż. szt. SG Moniki Banaś. Jako były pies służbowy będzie kontynuował edukację kynologiczną.

Partnerzy