Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Aktualności

A A A Drukuj

Inauguracja rejsów czarterowych ITAKI na lotnisku Warszawa/Modlin

Największy touroperator w Polsce, ITAKA, dziś (6 maja 2019) zainaugurował pierwsze rejsy czarterowe z Lotniska Warszawa/Modlin do Malagi w Hiszpanii.

6 maja 2019 wystartował z Mazowieckiego Portu Lotniczego  Warszawa/Modlin pierwszy rejs czarterowy ITAKI do Malagi w Hiszpanii. Rejsy będą wykonywane przez Ryanair Sun w każdy poniedziałek, w okresie od 6 maja do 30 września br.

To już kolejny duży touroperator, który w tym roku zawitał na naszym lotnisku. Od 24 kwietnia z MPL Warszawa/Modlin operuje TUI Poland.

ITAKA to największy touroperator w Polsce. Właśnie świętuje 30 lat od rozpoczęcia działalności. Każdego roku ITAKA proponuje ponad 200 tras wycieczkowych do 55 krajów i ponad 1000 hoteli. W ciągu 30 lat działalności w ofercie ITAKI znalazło się 3687 hoteli i 1095 programów objazdowych, zasięgiem geograficznym obejmując 113 krajów na 7 kontynentach.

Dzisiejszy start samolotu z pasażerami ITAKI to kolejny symbol zmian, jakie zachodzą w naszym porcie lotniczym. Trwają rozmowy w sprawie kolejnych kierunków z naszego lotniska. Cieszymy się, że coraz częściej możemy przekazywać takie dobre wiadomości. Mamy nadzieję, że oferta przewozów czarterowych będzie sukcesywnie powiększana – mówi  Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Sp. z o.o.

Port Lotniczy Warszawa/Modlin w I kwartale 2019 roku obsłużył 718 635 pasażerów (wzrost o  5,2%  r/r dla I kwartału). W całym 2018 lotnisko obsłużyło 3 081 966 pasażerów.

 

Partnerzy