Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Aktualności

A A A Drukuj

Japońsko-hiszpański duet w Domu Darmstadt

Po wakacyjnej przerwie w Domu Darmstadt znów wybrzmi muzyka klasyczna w wykonaniu młodych wirtuozów muzycznych z holenderskich uczelni. 9 października odbędzie się kolejny koncert cyklu „Muzyką kawa słodzona”. Japoński skrzypek - Teruhisa Hiraki wystąpi w towarzystwie hiszpańskiego pianisty, Gonzalo Alvareza Pereza.
Muzyką kawa słodzona to cykl pięciu kameralnych koncertów, w ramach których w swoich recitalach prezentują się muzycy związani z holenderskimi uczelniami – Konserwatorium Muzycznym w Maastricht i Królewską Akademią Muzyczną w Amsterdamie. Do tej pory Dom Darmstadt gościł skrzypka, Piotra Jasiurkowskiego występującego wraz z pianistą, Tobiasem Borsboomem, ale także wiolonczelistę Rolando Fernandeza Larę z pianistką Darią Korotkovą oraz płocką skrzypaczkę Patrycję Grecką w towarzystwie Constanta Nottena (fortepian) i Sophii Dimitrow (wiolonczela).

Najbliższy koncert odbędzie się w niedzielę 9 października o godzinie 19. W sali koncertowej Domu Darmstadt (Stary Rynek 8) wystąpi skrzypek, Teruhisa Hiraki. Muzyk urodził się w 1994 roku w Graz (Austria), a na skrzypcach zaczął grać już w wieku 5 lat. Po ukończeniu muzycznej edukacji w Graz, rozpoczął studia w Konserwatorium w Maastricht u prof. Roberta Szredera oraz prof. Piotra Jasiurkowskiego. W ciągu swojej muzycznej edukacji, Teruhisa uczestniczył w wielu międzynarodowych lekcjach mistrzowskich, które, jak sam przyznaje, znacznie poszerzyły mu horyzonty i ułatwiły rozumienie muzyki. W jego repertuarze, oprócz muzyki klasycznej, znajdują się utwory reprezentujące różne gatunki muzyczne. Teruhisa sam zajmuje się również komponowaniem i aranżacją, osiągając w tych dziedzinach liczne sukcesy.
Gonzalo Alvarez Perez urodził się w hiszpańskim Vigo. Naukę gry na fortepianie pobierał m.in. w Konserwatorium w Castellon. Podobnie jak Teruhisa, Gonzalo uczestniczył w masterclassach prowadzonych przez największych pianistów, tj. Boris Berman (Yale, USA), Luiz de Moura Castro (Uniwersytet Hartford, USA) czy Alexander Meinel (Konserwatorium Lipskie). Wykonując muzykę kameralną, pianista występował w Portugalii, Hiszpanii, Belgii i Holandii. Obecnie studiuje w Konserwatorium w Maastricht pod kierunkiem dr Katii Veekmans Ciezkowsky.

Podczas recitalu muzycy wykonają utwory takich kompozytorów, jak Mozart, Beethoven, Elgar, Kreisler, Brahms czy Sarasate.
Koncert odbędzie się 9 października o godzinie 19 w Domu Darmstadt (Stary Rynek 8). Bilety w cenie 30 zł można kupić w Bileterii POKiS (ul. Tumska 9A) oraz na www.pokis.infoserw.pl.

Partnerzy imprezy:
Europejskie Centrum Artystyczne im. F. Chopina w Sannikach, Warsaw Modlin Airport, Hotel Herman, Conservatorium Maastricht, Henglewscy, Off Style, MoniVic, Douglas, Salon fryzjerski Artego Prestige, Nove Kino Przedwiośnie, ATPomp, AP System, Kulinarium, Kwiaciarnia Iwona Wasilewicz, Zajazd w Górach, Airprint, Yamaha Szkoła Muzyczna, PWM, Bukieciarnia Góra Kalwaria, Mariusz Kaźmierski, Karolina Seredyn, Magdalena Carter, Świat Dekoracji Weselnych MONAF, Marta Bejger Patroni medialni:
Tygodnik Płocki, nPlock.pl, Dziennik Płocki, Multi TV, KRDP, Sochaczew24.info, Hello Modlin

Partnerzy