Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Aktualności

A A A Drukuj

Kwiecień i maj w Modlinie pod znakiem dużych zmian

W kwietniu 2019 r. Port Lotniczy Warszawa/Modlin odnotował 2,9% wzrostu ruchu pasażerskiego w stosunku do kwietnia 2018 r. Na podwarszawskim lotnisku pojawiły się też pierwsze sezonowe loty czarterowe.

276 042 pasażerów w kwietniu 2019, oraz 994 619 pasażerów w pierwszych czterech miesiącach tego roku przełożyły się na wzrost o 4,5% w tym okresie.

W dniu 25 kwietnia wystartował z Mazowieckiego Portu Lotniczego  Warszawa/Modlin pierwszy rejs czarterowy TUI Poland do Hammametu w Tunezji. Klienci tego biura podróży, od 29 maja, będą również mogli latać do Antalii w Turcji. Natomiast 3 czerwca uruchomione zostaną rejsy do Tirany w Albanii. 

6 maja 2019 wystartował z Mazowieckiego Portu Lotniczego  Warszawa/Modlin pierwszy rejs czarterowy ITAKI do Malagi w Hiszpanii. W ofercie ITAKI na ten rok są również: Albania, Bułgaria, Grecja i Turcja.

W końcówce maja wystartują loty kolejnego touroperatora – GRECOS, specjalizującego się w turystyce do Grecji. Obsługiwane kierunki to Kefalonia i Kreta.

Miło jest nam poinformować, że Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał 21 maja decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych dla połączenia kolejowego dla modlińskiego lotniska. Mamy nadzieję, że niedługo zostanie ogłoszony przetarg na projekt i budowę linii kolejowej oraz stacji.

- Przełom kwietnia i maja obfitował w dużo pozytywnych informacji nt. naszego lotniska. Cały czas czekamy jednak na rozpoczęcie rozbudowy lotniska, bo to niewątpliwie zaowocuje rozkwitem portu. Po uzyskaniu zgody Wspólników na dokapitalizowanie ze strony województwa mazowieckiego, uruchamiamy wszelkie procedury i niezwłocznie przystępujemy do ogłaszania przetargów – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

Kontakt: Marek Rymkiewicz, m.rymkiewicz@modlinairport.pl

Partnerzy