Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Aktualności

A A A Drukuj

Pasażerowie wybierają Modlin W lutym 2019r. Port Lotniczy Warszawa/Modlin odnotował 5,9% wzrostu ruchu pasażerskiego w stosunku do lutego 2018 r.

 

 

Prawie 229 tys. pasażerów, którzy w lutym podróżowali, korzystając z infrastruktury popularnego w centralnej Polsce Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin to o blisko 6 procent więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Był to jednocześnie najlepszy luty pod względem przewozów w dotychczasowej historii portu. W okresie styczeń – luty 2019 r. obsłużono łącznie 463 311  pasażerów (wzrost o 3,9 % w odniesieniu do roku 2018).

W dniu 5 marca odbyło się spotkanie współwłaścicieli Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. Na prośbę jednego z współwłaścicieli ogłoszono przerwę do 12 marca br. Na przyszłotygodniowym spotkaniu powinny zapaść kluczowe decyzje dotyczące planowanych od kilku lat inwestycji na lotnisku. 

- Stała wzrostowa tendencja naszego portu pokazuje przede wszystkim, że jest to lotnisko stworzone dla pasażerów. Modlin osiągnął pozycję 6. największego lotniska w Polsce w niespełna sześć lat i pod względem liczby obsługiwanych pasażerów dorównuje lotniskom z kilkudziesięcioletnią historią. Mamy nadzieję, że niedługo zakończy się impas wśród udziałowców i nasze lotnisko rozpocznie inwestycje, które będą służyć pasażerom – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa spółki MPL Warszawa/Modlin.

 

Kontakt: Marek Rymkiewicz, m.rymkiewicz@modlinairport.pl

Partnerzy