Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Aktualności

A A A Drukuj

Pierwszy kwartał 2019 z ponad 718 tysiącami pasażerów

W marcu 2019 r. Port Lotniczy Warszawa/Modlin odnotował 7,6% wzrostu ruchu pasażerskiego w stosunku do marca 2018 r. Po raz pierwszy w historii lotnisko obsłużyło ponad 700 tysięcy podróżnych w I kwartale roku. Już niedługo na podwarszawskim lotnisku pojawią się pierwsze sezonowe loty czarterowe.

255 266 pasażerów w marcu 2019 oraz 718 635 w całym pierwszym kwartale 2019. Te liczby przełożyły się na kolejne już wzrosty w Porcie Lotniczym Warszawa/Modlin (7,6% r/r w marcu 2019 oraz 5,2%  r/r dla I kwartału).

Na najbliższym zgromadzeniu wspólników, które odbędzie pod koniec kwietnia lub na początku maja będą procedowane zmiany w umowie spółki, które pozwolą na objęcie nowych udziałów przez Mazowsze. Jednocześnie rozpoczął się proces wyboru firmy, która wykona test prywatnego inwestora, a którego wynik powinien być znany już w czerwcu br. Dzięki temu lotnisko może otrzymać środki na inwestycje już w najbliższe wakacje.

Zmiany, jakie obecnie zachodzą w Porcie Lotniczym Warszawa/Modlin i jego otoczeniu przełożyły się także na nowe możliwości. Już w najbliższe wakacje można się spodziewać pierwszych stałych połączeń czarterowych.

- Obecnie trwają rozmowy z biurami podróży, jesteśmy już jednak na ostatniej prostej i możemy zapewnić, że już w te wakacje w naszym porcie pojawią się pierwsze regularne, stałe  czartery, a już w kolejnym sezonie liczymy na wiele nowych połączeń czarterowych. Jednocześnie przygotowujemy się do rozpoczęcia prac związanych z rozbudową naszego lotniska. Zgodnie z przyjętym bezpiecznym harmonogramem zakończenie pierwszego etapu rozbudowy planujemy na sezon zimowy 2020 – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa spółki MPL Warszawa/Modlin.

Kontakt: Marek Rymkiewicz, m.rymkiewicz@modlinairport.pl

Partnerzy