Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Aktualności

A A A Drukuj

Porozumienie ponad podziałami w Modlinie

Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin podjęło dziś kluczową decyzję w sprawie podniesienia kapitału Spółki. Lotnisko zostanie dokapitalizowane kwotą 50 mln zł przez Województwo Mazowieckie.

W dniu 12 marca zostało wznowione spotkanie współwłaścicieli Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin wyraziło zgodę na dokonanie podwyższenia kapitału zakładowego o kwotę 50.000.000 zł.  Dokapitalizowanie nastąpi poprzez ustanowienie nowych udziałów, które w całości zostaną objęte przez Województwo Mazowieckie.

- Dzisiejsza decyzja wspólników, to wielki krok w kierunku zakończenia wielomiesięcznęgo impasu na naszym lotnisku. Mamy nadzieję, że to początek dalszych zmian, które pozwolą wrócić portowi na drogę dynamicznego rozwoju – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa spółki MPL Warszawa-Modlin. - Dokapitalizowanie portu pozwoli na rozpoczęcie inwestycji, które będą służyć naszym pasażerom – dodaje Leszek Chorzewski.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin w okresie styczeń – luty 2019 r. obsłużył łącznie 463 311  pasażerów, co oznacza wzrost o 3,9 % w odniesieniu do analogicznego okresu w 2018 roku i historycznie najwyższe przewozy w tych dwóch miesiącach od początku działania portu.

Partnerzy