Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Aktualności

A A A Drukuj

Ruch pasażerski na Lotnisku Warszawa/Modlin niemal na poziomie roku 2019!

WMI-dron9

Port Lotniczy Warszawa/Modlin nie zwalnia tempa. W październiku z Lotniska skorzystało ponad 217 tysięcy pasażerów, prawie 4 razy więcej niż w tym samym okresie w 2020 r. Do wyniku z 2019 roku zabrakło niewiele ponad 20 tysięcy pasażerów.

Lotnisko Warszawa/Modlin coraz szybciej odbudowuje ruch lotniczy i wyprzedza międzynarodowe prognozy. W październiku Port obsłużył 217 012 pasażerów, co daje wzrost +370,9% r/r. Przed pandemią koronawirusa, w październiku 2019 roku, z usług Portu skorzystało ponad 238 tysięcy pasażerów, co oznacza, że tegoroczny październik to już 91,1% w stosunku do sytuacji sprzed pandemii.

Na świetne wyniki Portu wpłynęła bardzo atrakcyjna siatka połączeń lotniczych realizowana w ramach letniego rozkładu lotów. W październiku br. pasażerowie mogli skorzystać z ponad 180 połączeń tygodniowo, w tym z oferty nowouruchomionych lotów na Bari, Zakhyntos, do Charkowa, Katanii, Pragi, Rygi czy Zadaru.

Aktualnie obowiązujący, zimowy rozkład lotów, który wszedł w życie 31 października br., z pewnością  spotka się też z uznaniem ze strony pasażerów.  Należy on bowiem do najbardziej bogatych w historii Lotniska obejmując 46 tras, w tym 6 nowych: Aarhus w Danii, Helsinki, Koszyce, Malta, Ryga i Sztokholm.

 - Ostatnie wakacyjne miesiące, a także jesień, pokazują, że Lotnisko Warszawa/Modlin ma ogromne znaczenie, nie tylko dla warszawiaków, ale także całego Mazowsza i północno-wschodniej Polski. Wspaniale jest codziennie obserwować mnogość pojazdów i tablic rejestracyjnych na wypełnionych parkingach przed terminalem naszego Portu. Mamy nadzieję, że wraz z postępującą akcją szczepień, obecna IV fala koronawirusa niedługo odejdzie w zapomnienie i już w przyszłym roku będziemy notować wyniki na poziomie 2019 roku. – mówi Tomasz Szymczak, p. o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Lotnisko jest też stałą bazą dla 7 samolotów Ryanair.  Część „tradycyjnych” maszyn Boeing 737-800 w ostatnim czasie została zastąpiona przez 3 Boeingi 737-8200 „Gamechanger”, w barwach Buzz. Pierwsze dwa  z nich przyleciały na lotnisko w październiku br. a kolejny 15 listopada.

 

kontakt: Marek Rymkiewicz, m.rymkiewicz@modlinairport.pl

foto: Łukasz Pacholczyk FLY 3D

Partnerzy