Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Aktualności

A A A Drukuj

RYANAIR OGŁASZA REKORDOWY ROZKŁAD LOTÓW Z PORTU LOTNICZEGO WARSZAWA/MODLIN NA LATO 2020

Ryanair-WMI

Ryanair zapowiedział dziś 51 tras w przyszłym sezonie letnim z lotniska Warszawa/Modlin, w tym 3 nowe: do Charkowa, Pafos oraz Tel Awiwu. Na lotnisku będzie bazowany 1 dodatkowy samolot irlandzkiego przewoźnika, co daje już łącznie 7 bazowanych samolotów Ryanaira.

Przewoźnik ogłosił, że w 2020 roku planuje w Modlinie 7% wzrost przewozów i obsłużenie 3 mln 200 tys. pasażerów. Ma się do tego przyczynić historycznie największy rozkład lotów.

„Przyszłoroczny sezon letni na Lotnisku Warszawa/Modlin będzie niezwykle interesujący dla naszych pasażerów. W ramach harmonijnego rozwoju naszej siatki połączeń zwiększamy liczbę kierunków do rekordowej liczby 51 destynacji. Dodatkowo znacznie wzrośnie częstotliwość lotów na kierunkach najbardziej popularnych, takich jak Dublin, Edynburg i na Ukrainę. Lotnisko Warszawa/Modlin od lat pozostaje portem pierwszego wyboru dla mieszkańców Mazowsza i północno-wschodniej Polski, a także szerokiego spektrum turystów z całej Europy.” – powiedział Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Sp. z o.o.

Z okazji ogłoszenia nowego rozkładu lotów Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety na podróż z/do Polski do końca marca 2020 roku w cenie od 39 zł. Rezerwacji lotów w promocyjnej cenie można dokonać jedynie na www.ryanair.com tylko do niedzieli (22 grudnia).

„Cieszymy się bardzo, iż od sezonu lato 2020 roku pasażerowie podróżujący z Warszawy Modlin zyskają jeszcze więcej nowych kierunków w najniższych cenach. Nasz rekordowy rozkład lotów z Warszawy Modlin na lato 2020 liczy aż 51 tras, w tym 3 nowe do Charkowa, Pafos oraz Tel Awiwu. Ryanair zbazuje w Modlinie dodatkowy samolot (7 łącznie). Rocznie na lotnisku Warszawa Modlin Ryanair obsłuży ponad 3,2 miliona pasażerów (wzrost 7%) i przyczyni się do powstania 2400* miejsc pracy.”  – powiedziała Olga Pawlonka, Ryanair.

 

Kontakt: Marek Rymkiewicz, m.rymkiewicz@modlinairport.pl

 

*Badania ACI potwierdzają 750 ‘nie-bezpośrednich’ miejsc pracy na lotniskach międzynarodowych na każdy milion pasażerów.

Partnerzy