Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Aktualności

A A A Drukuj

Stały wzrost przewozów pasażerskich na Lotnisku Warszawa/Modlin

Październik 2018 był kolejnym miesiącem wzrostu przewozów, odnotowano 6% wzrost r/r.

Liczba obsłużonych pasażerów w październiku 2018 wyniosła 264 736. Dzięki temu odnotowaliśmy 6,0% wzrost w stosunku do ubiegłego roku. Jest to najlepszy październik w historii portu i kolejny już tegoroczny miesiąc z dodatnim bilansem. W pierwszych 10 miesiącach tego roku obsłużyliśmy 2 601 777 pasażerów, wzrost wyniósł 5,1%. W całym roku 2018 spodziewamy się przekroczenia po raz pierwszy progu 3 mln pasażerów!

         

W sezonie zima 2018/2019 siatka połączeń lotniska Warszawa/Modlin została wzbogacona o trzy nowe kierunki: do Ammanu (Jordania), Kijowa i Lwowa (oba Ukraina).

- Amman (AMM) - rejsy odbywają się w  poniedziałki i piątki, 

- Kijów (KBP) - rejsy odbywają się w poniedziałki, środy, piątki i niedziele,

- Lwów (LWO) - rejsy odbywają się w poniedziałki, środy i niedziele.

W zimowej siatce połączeń Portu Lotniczego Warszawa/Modlin jest oferowanych łącznie 45 kierunków. Wszystkie połączenia są obsługiwane przez linię Ryanair.

Port Lotniczy Warszawa/Modlin jest obecnie piątym pod względem liczby obsłużonych pasażerów lotniskiem regionalnym w Polsce. W tym roku obsłużymy ponad 3 mln. pasażerów. Stały już wzrost ruchu zawdzięczamy systematycznemu zwiększaniu liczby połączeń z naszego Portu. Podróżni korzystają u nas z lotów do najważniejszych miast w Europie. Kolejne otwierane kierunki z naszego portu potwierdzają, że nasza strategia i plany są dobre dla lotniska oraz przede wszystkim dla pasażerów. Nasza oferta jest ofertą dla tych Polaków, którzy szukają dobrych i tanich połączeń - mówi Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

 

Kontakt: Marek Rymkiewicz, m.rymkiewicz@modlinairport.pl

Partnerzy