Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Aktualności

A A A Drukuj

Święta z rekordem

Dni 22 i 23 grudnia zamknęły się rekordowym wynikiem ruchu pasażerskiego dla Lotniska Warszawa/Modlin. Główny przewoźnik portu – firma Ryanair wykonała w tych dniach 58 operacji lotniczych, a średnie zapełnienie każdego samolotu było prawie 100%.

Rekordowy okazał się dzień 22 grudnia, kiedy to obsłużono 5 273 pasażerów przylatujących i 4 653 odlatujących. Łącznie jest to 9 926 pasażerów. Liczba ta stanowi najwyższy wynik przewozów dziennych w historii Lotniska Warszawa/Modlin i jest około dwa razy lepsza od zwykłych dni rozkładowych.

Również 23 grudnia był bardzo dobry. Liczba przylatujących wyniosła 5 248, a odlatujących 4 640. Razem 9 888 pasażerów.

Uzyskane rezultaty to wynik coraz gęstszej siatki połączeń firmy Ryanair, na którą składa się 42 kierunki. Leszek Chorzewski p.o. Prezesa Zarządu Lotniska Warszawa/Modlin podkreślił, że godnym zauważenia jest fakt dobrej współpracy służb obsługi lotniska, przewoźnika lotniczego, a także sprawnego systemu komunikacji naziemnej obsługującej wzmożony ruch pasażerski  w podwarszawskim porcie lotniczym. Lotnisko Warszawa/Modlin jest bez wątpienia coraz poważniejszym graczem na rynku przewozów lotniczych w Polsce, a jego oferta stanowi świetny produkt dla osób podróżujących po Europie.

Partnerzy