Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Aktualności

A A A Drukuj

Test na COVID-19 na Lotnisku Warszawa/Modlin

Testy Covid-19 WMI

Dobre wieści dla pasażerów Portu Lotniczego Warszawa/Modlin: od 19 marca bezpośrednio na lotnisku można wykonywać testy diagnostyczne w kierunku COVID-19.

Punkt diagnostyczny Centrum Medycznego Damiana otwarty jest 24 godziny na dobę, oferując podróżnym dwa rodzaje testów – antygenowe i RT-PCR, w których wyniki wydawane są w języku polskim i angielskim.

Pandemia COVID-19 zmieniła wiele aspektów naszego życia, w tym również kwestie dotyczące podróżowania samolotami. Jeżeli zamierzamy skorzystać z tej formy transportu w większości przypadków musimy posiadać aktualne wyniki testów w kierunku koronawirusa. Dotyczy to zarówno podróży służbowych, jak i zbliżającej się majówki oraz sezonu wakacyjno-urlopowego.
Dlatego, z myślą o wszystkich podróżujących, na Lotnisku Warszawa/Modlin uruchomiono Punkt Testów na Covid-19.

Punkt wymazowy jest zlokalizowany na parkingu znajdującym się przed terminalem lotniska.
Pasażerowie podróżujący z Lotniska Warszawa/Modlin mogą w nim wykonać dwa rodzaje testów: antygenowy oraz RT-PCR (w zależności od wymogów wynikających z kierunku podróży).
Natomiast podróżni powracający do Polski mogą wykonać test, który w przypadku negatywnego wyniku zwalnia w odbycia kwarantanny w kraju.

W przypadku testu antygenowego na wynik oczekuje się ok. 20 minut. Natomiast jeżeli pasażer decyduje się na wykonanie testu RT-PCR powinien pojawić się odpowiednio wcześniej, ponieważ odbiór wyniku jest możliwy w ciągu od 6 do 24 godzin (w zależności od pory dnia).
Nie ma konieczności dokonywania zapisów na badanie.


Wszelkich informacji na temat działania punktu oraz wykonywanych testów można uzyskać pod numerem infolinii: +48 22 566 22 22


Koszt wykonania szybkiego testu antygenowego wynosi 170 zł, natomiast RT-PCR – 450 zł. Płatność za usługę może być dokonana wyłącznie kartą.

Punkt jest czynny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Partnerzy