Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Aktualności

A A A Drukuj

Trapani w siatce połączeń z Lotniska Warszawa/Modlin od sezonu Lato 2022

WMI-RYR

Ryanair ogłosił uruchomienie nowego kierunku  z Lotniska Warszawa/Modlin. Od sezonu Lato 2022 startuje połączenie do Trapani na Sycylii, z częstotliwością 2 razy w tygodniu, w środy i niedziele.

„Sezon Lato 2022 na Lotnisku Warszawa/Modlin zapowiada się bardzo ciekawie. Z informacji uzyskanych od naszego głównego Przewoźnika wynika, że możemy spodziewać się ponownego zwiększenia liczby kierunków, w stosunku do tegorocznego lata. Potwierdzeniem tego jest uruchomienie kolejnego, nowego połączenia z naszego Lotniska, do Trapani. Premierowy rejs planowany jest na 27 marca” – mówi Tomasz Szymczak, p.o. Prezesa Zarządu Lotniska Warszawa/Modlin.

„Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Europie, stale zwiększa zaangażowanie w odbudowę europejskiego przemysłu lotniczego i turystycznego, planując do roku 2026 osiągnięcie 225 mln pasażerów rocznie. Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z Lotniskiem Warszawa/Modlin i oferować warszawiakom połączenia do ich ulubionych wakacyjnych miejsc, włączając w to nowy kierunek do Trapani, startujący od sezonu Lato 2022” – powiedział Jason McGuinness, Dyrektor Handlowy Ryanair.

Lotnisko Warszawa/Modlin to port pierwszego wyboru dla warszawiaków i mieszkańców północno-wschodniej Polski. Od uruchomienia pierwszych połączeń, skorzystało z niego blisko 20 milionów pasażerów.

Lotnisko jest też stałą bazą dla 7 samolotów Ryanair.  Część „tradycyjnych” maszyn Boeing 737-800 w ostatnim czasie została zastąpiona przez 3 Boeingi 737-8200 „Gamechanger”, w barwach Buzz.

 

Kontakt: Marek Rymkiewicz, m.rymkiewicz@modlinairport.pl

Partnerzy