Przejdź do treści
  • PL
  • EN

Aktualności

A A A Drukuj

ZAOSTRZENIE ZASAD WJAZDU DO POLSKI - Aktualizacja 17.12.2021

Ważna informacja dla pasażerów i załóg przylatujących za strefy Non Schengen!

Dzisiaj (17.12) w Dzienniku Ustaw opublikowana została nowelizacja rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

  • Rozporządzenie zwalnia z obowiązkowych testów po przylocie ze strefy Non Schengen m. in. załogi samolotów, wykonujące loty w ramach obowiązków służbowych
  • Doprecyzowano, że pasażerowie podróżujący spoza Schengen, od 18.12 będą mogli wykonać test na terenie lotniska, w ciągu trzech godzin od momentu przekroczenia granicy

Od 15 grudnia 2021 r. wchodzą w życie zmiany dotyczące przekraczania granicy Polski przez podróżujących spoza UE i Strefy Schengen.

Pasażerowie przybywający z tych kierunków, będą zobowiązani do okazania negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, w języku polskim lub angielskim, uzyskanego nie później niż na 24 godziny przed  przylotem. Koszt wykonania testu leży po stronie pasażera.

Osoba, która nie okaże negatywnego wyniku testu, będzie zobowiązana odbyć obowiązkową, 14 dniową, kwarantannę.

Informujemy, że na Lotnisku Warszawa/Modlin istnieje możliwość wykonania testów w kierunku SARS-CoV-2, jedynie w strefie ogólnodostępnej.
Nie ma możliwości wykonania testu po przylocie, przed kontrolą graniczną.

Partnerzy